Zelenou kávu nebo běžnou kávu?

Zelená káva, jinak také green coffee beans, je trendem posledních dvou let už díky tomu, že je vyhlášeným antioxidantem. Nač do sebe vpravovat škodlivé přípravky na hubnutí, když zelená káva je přírodní a vede ke správné motivaci zhubnout a současně i k lepšímu životnímu stylu. Člověk ani netuší, proč se jí tak nazývá, ale rozhodně chce tyto účinky také vyzkoušet.

Je zelená, protože neprošla procesem pražení. Má daleko více esenciálních kyselin, než káva černá, proto má i odlišné účinky a jinou chuť. Je mírně nasládlá, podobná spíše zelenému čaji.

Odbourává tuky, ale pozor

Jelikož je zelená káva tedy nepražená, má v sobě vyšší obsah kyseliny chlorogenové, který vede k poklesu krevního cukru, což má za následek odbourávání tuku z tukových zásob. Tělo se s tím vyrovnává tímto způsobem, což přináší pozitivní výsledky. Je tedy chápána jako přirozený spalovač tuků podobně jako káva černá nebo jako ananas. Zrychlení metabolismu je v těchto případech zřejmý, ale k samotnému procesu hubnutí pomáhá i psychika.

[product_box pid=190]

Zdravým způsobem, jak hubnout, není však jen popíjení kávy, člověk se musí i hýbat. Podkožní tuk přesunutý do jater je nebezpečný, což se při konzumaci zelené kávy skutečně může takto odehrávat. Zvýšení odolnosti slinivky na inzulín, tak může podpořit vznik cukrovky 1. typu.

Odvodnění je hubnutí, které není pro organismus dobré. Častější nucení na močení a vymočení se, tak bude sice napomáhat ploššímu břichu, ale nezapomínejte na pitný režim, klidně ho zvyšte na 2 – 3 litry denně.

Má detoxikační účinky, když současně s ní i sportujete

Naproti tomu zlepšuje trávení a na tělo působí detoxikačně. Také fakt, že se člověk cítí o dost lehčeji a bez pocitu nafouknutého břicha, dává zelené kávě všanc vyniknout oproti čokoládově zbarveným zrnkům černé kávy. V boji se špatnou náladou je rovněž účinným pomocníkem, zvyšuje koncentraci a zbavuje tělo únavy. Snižuje možnost bakteriálních onemocněních, čímž podněcuje v těle obranyschopnost. K dostání je zelená káva v podobě extraktu nebo tobolek v prodejnách zdravé výživy.

TOPlist
TOPlist